2002 yılında kurum ve kuruluşların bilişim alanındaki ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, yenilikçi çözümleri ile müşteri memnuniyetini sağlamak için kurulan Makrobil, bilgisayar, iletişim, danışmanlık, yazılım ve bilişim güvenliği konularında hizmet vermektedir.

Danışmanlık

Dış kaynak kullanımı, veri saklama, faleket yönetimi, teknik destek hizmetleri, unix/linux sistemleri, performans iyileştirme, bulut çözümleri, sanallaştırma, uygulama performansı iyileştirme ve arama motoru optimizasyonları (seo) gibi birçok konuda kurumsal danışmanlık sağlıyoruz.

Yazılım

Farklı sektörlere yönelik, alanlarında uzman iş ortaklarımızla kurumsal yazılımlar, özel projeler, kurumsal web sitesi tasarımı, site optimizasyonları, seo ve mobil uygulamalar konusunda hizmet veriyoruz.

Bilişim Güvenliği

Siber saldırılara karşı, kurum ve kuruluşlara siber tehdit analizi, güvenlik açığı, zafiyet, ihlal, virüs ve saldırıların tespiti ve giderilmesi konusunda danışmanlık veriyoruz.

Siber tehdit analizi, temel olarak belirli güvenlik düzeyindeki ihlallerin bulunması ve ardından bu ihlallerin azaltılması, gereken adımların atılmasını sağlamak için var olan güvenlik mekanizmalarını analiz ve bu mekanizmaları atlatma denemelerinden oluşmaktadır. Bu test ve analizler, kurumların ağına saldırı simülasyonları ve sunuculara doğrudan kontrole dayanır. Bu simülasyonlar kuruma göre dışardan ve içerden saldırı senaryolarını içerir.